ZMIANA STRONY

Strona archiwalna. Aktualna strona Fundacji Edukacja dla Demokracji to www.fed.org.pl

Rozwój lokalny na szlakach kulturowych - warsztaty w Mirze i Nieświeżu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Natalia Kertyczak   
środa, 08 października 2014 16:08

Na początku września przeprowadziliśmy na Białorusi 2 warsztaty „Rozwój lokalny na szlakach kulturowych” – w dn. 5-6 września 2014 na Zamku w Mirze i w dn. 7-8 września 2014 na Zamku w Nieświeżu.


W warsztatach wzięli udział przedstawiciele białoruskich muzeów oraz instytucji naukowych, zainteresowani rozwojem idei szlaków kulturowych. Wspólnie z prowadzącymi warsztaty ekspertami z Polski (Grzegorz Zajączkowski, Kinga Blaschke) oraz z Białorusi (Andrej Januszkewicz) uczestnicy dyskutowali o znaczeniu europejskich szlaków kulturowych, metodach wsparcia rozwoju szlaków, przykładach aktywizacji obiektów i wykorzystania nowych technologii w celu ich promocji. Wspólnie planowali też dalsze działania, mające na celu rozwój szlaku architektury barokowej w Białorusi.


Już wkrótce ponownie spotkamy się z uczestnikami podczas wizyty studyjnej do Polski, w ramach której uczestnicy będą poznawać polskie doświadczenia tworzenia i rozwoju szlaków kulturowych.
Projekt jest realizowany w partnerstwie z Zamkiem w Mirze.Projekt współfinansowany przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu Wspólne działania polsko - białoruskie oraz dofinansowany ze środków programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Study Tours to Poland, realizowanego przez Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu.


pafw

stp


Poprawiony: środa, 08 października 2014 16:15
 
Reklama
Reklama