ZMIANA STRONY

Strona archiwalna. Aktualna strona Fundacji Edukacja dla Demokracji to www.fed.org.pl

Zarządzanie szlakami kulturowymi – wizyta studyjna w Małopolsce i na Dolnym Śląsku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Natalia Kertyczak   
wtorek, 11 listopada 2014 15:06


W dniach 17-23 października 2014 r. grupa 9 przedstawicieli białoruskich muzeów oraz instytucji naukowych wzięło udział w wizycie studyjnej do Polski. Jeszcze we wrześniu brali oni udział w przeprowadzonych w Białorusi warsztatach „Rozwój lokalny na szlakach kulturowych”, podczas których od strony teoretycznej poznali różne aspekty funkcjonowania szlaków kulturowych w Polsce. Podczas wizyty przyszedł czas na zapoznanie się z nimi od strony praktycznej.Uczestnicy wzięli udział w prowadzonych „w terenie” warsztatach na temat źródeł kultury barokowej oraz wpływów architektonicznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Podczas kilkudniowego objazdu po Małopolsce i Dolnym Śląsku, mieli okazję na własne oczy zobaczyć jak funkcjonują szlaki kulturowe w Polsce, m.in. Małopolski Szlak Architektury Drewnianej, Szlak Cysterski, Szlak Willmanna. Poznali też takie ciekawe projekty lokalne jak „Nowe życie Mateusza” w Uniemyślu, a na przykładzie Kościoła Pokoju w Świdnicy odkrywali różne aspekty zarządzania obiektami UNESCO.

Zajęcia podczas wizyty studyjnej prowadzili polscy specjaliści z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz eksperci z wiodących muzeów Małopolski i Dolnego Śląska.Zdjęcia: Grzegorz Zajączkowski

Projekt jest realizowany w partnerstwie z Zamkiem w Mirze.Projekt współfinansowany przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu Wspólne działania polsko - białoruskie oraz dofinansowany ze środków programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Study Tours to Poland, realizowanego przez Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu.


pafw

stp


Poprawiony: wtorek, 11 listopada 2014 15:20
 
Reklama
Reklama