ZMIANA STRONY

Strona archiwalna. Aktualna strona Fundacji Edukacja dla Demokracji to www.fed.org.pl

Chusta, która przenosi do krainy gier i zabaw wylądowała w mińskim gimnazjum nr 23 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Kertyczak   
wtorek, 05 października 2010 11:34

Wrzesień dla każdego pierwszoklasisty, jego rodziców i nauczycieli to trudny miesiąc. Nie każdy news_bymłodzieniec z ochotą budzi się rano, nie każda panna bez płaczu pozostawia swoje lalki na kilka godzin bez opieki.

Co zrobić, aby dzieci w szkole czuły się komfortowo? Jak sprawić, aby chętnie uczestniczyły w zajęciach? Alesia Charniuskaja zna odpowiedzi na wszystkie pytania!

Po pierwsze, w klasie powinna panować przyjazna atmosfera. Po drugie, dzieci powinny znać zasady gry i czuć zasadę współodpowiedzialności za grupę. Po trzecie – cierpliwość, cierpliwość i… uśmiech pomogą dzieciom skupić się na działaniach. Po czwarte: niespodzianki wzbudzą w dzieciach ciekawość i z zainteresowaniem będą brały udział w zabawach edukacyjnych.

news_by
Dla 26 pierwszoklasistów Gimnazjum nr 23 z Mińska pani Alesia przygotowała zabawy z chustą integracyjną. Kolorowa płachta od razu wywołała uśmiech na twarzach dzieci. Uczniowie potraktowali chustę, jak czarodziejski dywan, który niepostrzeżenie przeniósł ich do świata gier i zabaw edukacyjnych.

Następnego ranka rodzice ze zdziwieniem patrzyli na swoje pociechy, które z radością szykowały się do wyjścia do szkoły…

 

--

W sierpniu 2010 roku w miejscowości Briuchowiczi pod Lwowem odbyły się warsztaty dla białoruskich nauczycieli, pedagogów, metodyków i przedstawicieli administracji szkolnej. Warsztaty prowadzone były przez trenerów z Polski, Ukrainy i Kanady. Podczas warsztatów dużą uwagę przykładano do aktywnych metod nauczania.

Więcej o warsztatach...

Martyna Kwiatkowska

 
Reklama
Reklama