ZMIANA STRONY

Strona archiwalna. Aktualna strona Fundacji Edukacja dla Demokracji to www.fed.org.pl

Warsztaty na temat praw człowieka dla organizacji z prowincji Kiustendił (Bułgaria) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Natalia Kertyczak   
wtorek, 13 maja 2014 09:25

W dniach 25-27 kwietnia 2014 trenerki Fundacji Edukacja dla Demokracji – Anna i Natalia Kertyczak przeprowadziły w Osogowie (Bułgaria) warsztaty na temat praw człowieka dla ok. 20 przedstawicieli bułgarskich organizacji pozarządowych z prowincji Kiustendił, zajmujących się działalnością kulturalną, aktywizacją społeczności lokalnych oraz walką z wykluczeniem społeczności romskiej.


Podczas warsztatów uczestnicy zapoznali się z tematyką praw człowieka, przeanalizowali mechanizmy rządzące stereotypami i dyskryminacją, poznali polskie dobre praktyki w zakresie aktywnych działań na rzecz ochrony praw człowieka, przeciwdziałania dyskryminacji oraz zapewnienia wszystkim równych szans, a także zaplanowali własne działania, które chcą podjąć po warsztatach.


Zastosowanie aktywnych metod pozwoliło grupie stworzyć komfortowe warunki do dyskusji na wszelkie trudne tematy poruszane podczas warsztatów -„Czułem, że jestem traktowany z uwagą i zainteresowaniem, słuchano mnie, a moje opinie były przyjmowane z szacunkiem” – ocenił jeden z uczestników. Jak zaznaczali inni uczestnicy, poznane przykłady polskich doświadczeń stanowią cenne źródło inspiracji i mogą być wykorzystane, po odpowiednim ich dostosowaniu, również w bułgarskich warunkach.
Warsztaty miały za zadanie przygotować uczestników do wykorzystywania działalności antydyskryminacyjnej w obszarze rozwoju lokalnego. Odbyły się one w ramach projektu „Poriv – rozwój szlaków kulturowych”, realizowanego przez Fundację Społeczna Inicjatywa dla Rozwoju Lokalnego, Stowarzyszenie LARGO oraz Centrum Kultury Bratstvo 1869 w partnerstwie z Fundacją Edukacja dla Demokracji.
Więcej informacji o projekcie można znaleźć na poświęconej mu stronie internetowej.

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich Europejskiego Funduszu Społecznego.

PORIV Project (Support for Equal Opportunities) Contract BG051PO001-7.0.07-0247-C0001
Grant Scheme BG051PO001-7.0.07 Without Borders – Component 1 – Phase 2

Poprawiony: wtorek, 13 maja 2014 09:51
 
Reklama
Reklama