ZMIANA STRONY

Strona archiwalna. Aktualna strona Fundacji Edukacja dla Demokracji to www.fed.org.pl

Metodycznie w Gruzji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Kertyczak   
czwartek, 15 listopada 2012 16:17

ewaJuż po kursie trenerskim jego uczestnicy – przyszli trenerzy, powiedzieli że potrzebują jeszcze więcej wiedzy nt. atrakcyjnych, nowoczesnych metod nauczania, dlatego w listopadzie w Gruzji spotkała się z nimi Ewa Bracha – doświadczona trenerka i metodyczka.

Podczas dwudniowego spotkania Ewa podsumowała doświadczenia nowych trenerów po prowadzonych przez nich szkoleniach (tzw. follow-up  - o szkoleniach czytaj tutaj), przeanalizowała trudności z jakimi spotkali się trenerzy, ale także zaproponowała nowe metody do przekazania nauczycielom w regionach Gruzji.

Nauczyciele-trenerzy mieli okazję wymienić się doświadczeniem, dowiedzieć się jak poszły szkolenia w innych regionach, ewaluacjajakie rodzaje konsultacji już miały miejsce. Zapytać, czy koledzy spotykali się z podobnymi trudnościami?

Uczestnicy spotkania poddali ewaluacji przydatność elementów kursu trenerskiego i wizyty studyjnej w pracy punktów wsparcia metodycznego. Poznali nowe lodołamacze oraz w praktyce poznali a następnie omówili metodę „puste krzesło”. Omówili zalety i wady różnych rodzajów dyskusji, a także zaplanowali ostatni miesiąc działalności punktów.

Problemem w ich pracy jest brak czasu – często po lekcjach na konsultacje jest za późno, a w weekend trudno zebrać nauczycieli we wioskach.Sopio Kolejną trudnością jest słaba komunikacja z regionami wiejskimi i wynikające stąd problemy w dotarciu do bardziej odległych miejscowości. Największą popularnością z oferty konsultacyjnej cieszą się mini-warsztaty, więc na przyszłość zaplanujemy zapewne więcej „wyjazdowych” szkoleń w centrach rajonów (t.j. Senaki, Martvili), co pozwoli dotrzeć do większej liczby nauczycieli, którzy wcześniej nie mieli szans udziału w podobnych przedsięwzięciach.

Projekt niedługo się kończy, ale trenerzy i trenerki z obu regionów: Gia, Magda, Sopio, Nana, Leila, Tea, Madona, Nino, Eliso, Shorena, Sopiko, Nino, Mtvarisa, Lali i Lile bardzo chcą dalej udzielać konsultacji i wspierać swoich kolegów.

Więcej o projekcie...

Anna Kertyczak
Zdjęcia wykonane przez koordynatorkę z ATINATI przedstawiają spotkanie ewaluacyjne


Poprawiony: czwartek, 15 listopada 2012 16:23
 
Reklama
Reklama