ZMIANA STRONY

Strona archiwalna. Aktualna strona Fundacji Edukacja dla Demokracji to www.fed.org.pl

Polsko-rosyjskie warsztaty „Budujemy partnerstwo” za nami! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Natalia Kertyczak   
czwartek, 10 lipca 2014 13:58


W dniach 1-3 lipca 2014 do Serocka zawitała grupa 11 działaczy pozarządowych z Polski i 11 z Rosji, kierowanych chęcią nawiązania polsko-rosyjskiej współpracy międzynarodowej. Podczas trzydniowych warsztatów „Budujemy partnerstwo”, polscy i rosyjscy uczestnicy mieli okazję zintegrować się, zaprezentować działalność swoich organizacji oraz pomysły na wspólne działania, a także w ramach kawiarenki projektowej porozmawiać o perspektywach wspólnych projektów. Wśród innych poruszanych tematów – kontekst działań organizacji obywatelskich w Polsce i w Rosji, edukacja międzykulturowa, motywacja i wyzwania związane z budowaniem partnerstw. A wszystko to przy wsparciu trenerek - Ewy Romanowskiej oraz Kornelii Kurowskiej z Fundacji Borussia.


Dodatkowo, dzięki mini-warsztatom poprowadzonym przez Karolinę Plutę i Joannę Mikulską z Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę" uczestnicy poznali ciekawe scenariusze działań z publikacji „Pomysły do zrobienia".

Dzięki grantom wyjazdowym przewidzianym w ramach projektu polscy uczestnicy będą mieli okazję odwiedzić poznanych rosyjskich partnerów. Na jesieni zaś uczestnicy spotkają się ponownie w celu dopracowania pomysłów na wspólne projekty. Trzymamy kciuki za rozwój i kontynuację ich współpracy!


 

Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Polsko-rosyjskie inicjatywy pozarządowe” realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji w partnerstwie z Moskiewską Szkołą Edukacji Obywatelskiej.

msce logo ruProjekt współfinansowany przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu „Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2014”.
Poprawiony: czwartek, 10 lipca 2014 14:19
 
Reklama
Reklama