ZMIANA STRONY

Strona archiwalna. Aktualna strona Fundacji Edukacja dla Demokracji to www.fed.org.pl

Relacja z wizyty w Rosji: Anna Tatar, Katarzyna Błasińska, Jarosław Waszczyk PDF Drukuj Email
Wpisany przez Natalia Kertyczak   
wtorek, 30 września 2014 12:27

Pierwsi przedstawiciele polskich NGO - uczestnicy projektu "Polsko-rosyjskie inicjatywy pozarządowe" odwiedzili już swoich partnerów, działaczy społecznych z Rosji, poznanych podczas warsztatów "Budujemy partnerstwo" w lipcu 2014. Poniżej relacja z wyjazdu pierwszej trójki uczestników - a już wkrótce następne!

Od 17 do 22 września 2014 roku Katarzyna Błasińska z Fundacji Instytut Równowagi Społeczno-Ekonomicznej, Anna Tatar ze Stowarzyszenia „NIGDY WIĘCEJ” oraz Jarosław Waszczyk z Fundacji Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego odbyli – w ramach projektu „Polsko-rosyjskie inicjatywy pozarządowe” – wizytę w Kostromie.


Program pobytu był bardzo bogaty w wydarzenia. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy wraz z naszym przewodnikiem i organizatorem wizyty, dr. Mikołajem Sorokinem z Memoriału w Kostromie, zabytkowe obiekty i miejskie muzea.

Braliśmy też udział w międzynarodowym forum poświęconym małym miastom w Rosji. Uczestnicy tego spotkania opowiadali o ciekawych inicjatywach w swoich miastach, służących zwiększeniu atrakcyjności  tych miejsc. Kolejnego dnia braliśmy udział w forum młodzieży z Kostromy i pobliskiego Jarosławia, na którym występowali eksperci z różnych dziedzin: ekonomii, historii, edukacji. Wystąpienia ekspertów kończyły się rundą pytań do każdego z nich.


Kolejny dzień to spotkania indywidualne z przedstawicielami organizacji Centrum Kostromy i Kostromskiego Memoriału. Spotkania dotyczyły szczegółów współpracy między polskimi i rosyjskimi organizacjami. Dały również możliwość poznania sposobu funkcjonowania rosyjskich organizacji w obecnych warunkach w Rosji.

W ostatnim dniu wizyty odbyliśmy spotkanie w siedzibie moskiewskiego Memoriału. Była to doskonała okazja do poznania działalności tej zasłużonej rosyjskiej organizacji broniącej praw człowieka i dokumentującej zbrodnie stalinowskie.

Tekst: Uczestnicy wyjazdu


 

Wizyta odbyła się w ramach projektu „Polsko-rosyjskie inicjatywy pozarządowe” realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji w partnerstwie z Moskiewską Szkołą Edukacji Obywatelskiej.

msce logo ru


Projekt jest realizowany przez Fundację Edukacja dla Demokracji w partnerstwie z Moskiewską Szkołą Edukacji Obywatelskiej i współfinansowany przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu „Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2014” oraz przez Program „Przemiany w Regionie” – RITA Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
Poprawiony: wtorek, 30 września 2014 21:24
 
Reklama
Reklama