ZMIANA STRONY

Strona archiwalna. Aktualna strona Fundacji Edukacja dla Demokracji to www.fed.org.pl

Wizyta w Smoleńsku: Barbara Wyłudek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Natalia Kertyczak   
środa, 29 października 2014 17:50

W dn. 24-27.09.2014 r. odbyła się wizyta Barbary Wyłudek, prezeski Stowarzyszenia Kobieta na PLUS, u organizacji partnerskiej - Międzyregionalnej organizacji pozarządowej „Centrum Wsparcia Społecznego Kobiet” ze Smoleńska. Wizyta została zorganizowana przez Swietłanę Egorową, przedstawicielkę organizacji partnerskiej z Rosji.

Wizyta rozpoczęła się spotkaniem z przedstawicielkami smoleńskich organizacji pozarządowych w Dyskusyjnym Klubie Smoleńskim. Spotkanie „Kobiety w NGO i ich uczestnictwo poznaniu miejscowych problemów” było zorganizowane przez organizację partnerską i Dyskusyjny Klub Smoleński w Smoleńsku.

Kolejnym punktem spotkania były prezentacje organizacji, podczas których ich przedstawicielki zaprezentowały swoją działalność. Mówiły o swoich sukcesach, porażkach, o współpracy z innymi organizacjami, instytucjami i biznesem. Zaprezentowano również organizację z Polski: Stowarzyszenie Kobieta na PLUS  -  Barbara Wyłudek przedstawiła czym zajmuje się Stowarzyszenie, jakie realizuje projekty i do kogo kieruje swoje działania. Uczestniczki najbardziej zainteresowały się projektami, skierowanymi do kobiet. Podczas wizyty miało również miejsce spotkanie ze studentami na Uniwersytecie Smoleńskim pt. Jak opracować i realizować projekty z zakresu kontroli społecznej?

Kolejny dzień upłynął na zwiedzaniu miejsc związanych z rolą kobiet w historii i kulturze Smoleńska – m.in. Galerii Smoleńskiej, Flenowa - domostwa znanej kobiety, patronki i księżniczki Teniszewa, która ufundowała szkołę dla niezamożnych dzieci, a także wspierała artystów.

Wizyta w Smoleńsku była bardzo dobrą okazją do bliższego poznania się organizacji partnerskich i zaplanowania kolejnych działań. Upłynęła w przyjaznej atmosferze z perspektywą na kolejne wizyty.

Tekst na podstawie materiałów nadesłanych przez uczestniczkę wizyty.
 

Wizyta odbyła się w ramach projektu „Polsko-rosyjskie inicjatywy pozarządowe” realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji w partnerstwie z Moskiewską Szkołą Edukacji Obywatelskiej.

msce logo ru


Projekt jest realizowany przez Fundację Edukacja dla Demokracji w partnerstwie z Moskiewską Szkołą Edukacji Obywatelskiej i współfinansowany przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu „Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2014” oraz przez Program „Przemiany w Regionie” – RITA Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
Poprawiony: środa, 29 października 2014 17:57
 
Reklama
Reklama