Okiem FDI na Dielaj Film Drukuj
Wpisany przez Natalia Kertyczak   
poniedziałek, 10 listopada 2014 09:35

Przedstawicielka Fundacji Dobrych Inicjatyw na wizytę studyjną wybrała się do Moskwy, gdzie w dniach 24 – 27 października 2014 r. w Centrum Kultury Zil odbywał się właśnie międzynarodowy festiwal filmów dokumentalnych Dielaj Film, organizowany już po raz drugi przez naszą organizację partnerską Dielaj Sam.


Pobyt pozwolił przyjrzeć się pracy naszej organizacji partnerskiej oraz realizacji formatu festiwalu Do it Yourself Fest w warunkach rosyjskich. Uczestnictwo w wydarzeniu umożliwiło również zapoznanie się Kasi Geruli, która reprezentowała FDI, ze specyfiką tworzenia kina dokumentalnego w Rosji oraz niezwykle interesującymi projektami rosyjskich i europejskich reżyserów kina niezależnego i ich twórcami. Mimo intensywnego programu i natłoku pracy nad festiwalem Maszy Muskiewicz z Delaj Film udało się znaleźć czas na stworzenie zarysu wspólnego dwustronnego projektu – festiwalu filmów dokumentalnych, który rozwijany był następnie w ramach warsztatów Budujemy Partnerstwo, odbywających się w Serocku w dniach 27.10 – 29.10.2014 r.

Tekst: Katarzyna Gerula


 

Wizyta odbyła się w ramach projektu „Polsko-rosyjskie inicjatywy pozarządowe” realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji w partnerstwie z Moskiewską Szkołą Edukacji Obywatelskiej.

msce logo ru


Projekt jest realizowany przez Fundację Edukacja dla Demokracji w partnerstwie z Moskiewską Szkołą Edukacji Obywatelskiej i współfinansowany przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu „Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2014” oraz przez Program „Przemiany w Regionie” – RITA Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
Poprawiony: poniedziałek, 10 listopada 2014 09:44