ZMIANA STRONY

Strona archiwalna. Aktualna strona Fundacji Edukacja dla Demokracji to www.fed.org.pl

Wspólne projekty czas zacząć! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Natalia Kertyczak   
wtorek, 11 listopada 2014 15:38

Pamiętacie warsztaty „Budujemy partnerstwo”, o których pisaliśmy w lipcu? Uczestnicy, którzy poznali się wówczas na warsztatach w Serocku, mieli okazję spotkać się ponownie podczas wizyt zapoznawczych. Polscy uczestnicy gościli w Kostromie, w Moskwie i Jarosławiu, w Rostowie nad Donem, w Smoleńsku, w Niżnym Nowogrodzie, w Stawropolu i znowu w Moskwie… Podczas wizyt przedstawiciele polskich i rosyjskich organizacji nie tylko mieli okazję lepiej się poznać, ale też mogli porozmawiać o realizacji konkretnych pomysłów na wspólne działania, które pojawiły się podczas spotkania w Serocku.


alt

To właśnie te pomysły i wspólne plany były przedmiotem intensywnej pracy na kolejnych warsztatach – tym razem w Jadwisinie, w dn. 28-30 października 2014. Ponownie spotkali się tam przedstawiciele wszystkich organizacji, które zrealizowały wizyty zapoznawcze – po 9 osób z polskiej i 9 z rosyjskiej strony.

Pod okiem trenerek – Ewy Brachy i Marii Kochanowskiej – uczestnicy wymienili się wrażeniami ze swoich wyjazdów oraz przedyskutowali i dopracowali pomysły na wspólne projekty. Teraz przed nami deadliny i konkursy.

Projekt dobiega końca, ale mamy nadzieję, że to dopiero początek :)


 

Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Polsko-rosyjskie inicjatywy pozarządowe” realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji w partnerstwie z Moskiewską Szkołą Edukacji Obywatelskiej.

msce logo ruProjekt współfinansowany przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu „Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2014”.
Poprawiony: wtorek, 11 listopada 2014 17:32
 
Reklama
Reklama