ZMIANA STRONY

Strona archiwalna. Aktualna strona Fundacji Edukacja dla Demokracji to www.fed.org.pl

Przedstawiciele tunezyjskich NGO w Warszawie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ola Kujawska   
środa, 25 czerwca 2014 11:32

W dniach 13-19 czerwca br. w Warszawie gościli przedstawiciele i przedstawicielki tunezyjskich młodzieżowych NGO. Podczas wizyty uczestnicy poznali działalność polskich organizacji działających w podobnych obszarach tematycznych. Wspólnie z przedstawicielami Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana, Fundacji Civis Polonus oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej rozmawiali o tym, w jaki sposób wspierać aktywność obywatelską młodzieży oraz sprawić, by młodzież miała rzeczywisty wpływ na decyzje podejmowane w ich szkołach czy społecznościach lokalnych. Poruszono też takie tematy jak promowanie wolontariatu – wspólnie z Centrum Wolontariatu w Warszawie oraz Pracownią Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”. Nasi goście  rozmawiali również z przedstawicielami „Stoczni” o działaniach partycypacyjnych i badaniach społecznych, zaś wspólnie z przedstawicielką Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska dyskutowali, w jaki sposób sprawować kontrolę nad działaniami władz. Przedstawiciele Fundacji Inna Przestrzeń opowiedzieli grupie o swoich działaniach realizowanych w różnych krajach, w tym również w Tunezji. Spotkanie z przedstawicielką Fundacji Szkoła Liderów było okazją do rozmowy na temat planu kształcenia lidera.Poza spotkaniami z przedstawicielami polskich organizacji pozarządowych, uczestnicy wzięli też udział w jednodniowym warsztacie, który dotyczył liderstwa i pracy z zespołem, które poprowadziła Magda Kołodziejczyk z Fundacji Szkoła Liderów.

Na zakończenie wizyty nasi tunezyjscy goście wzięli udział w sesji ewaluacyjnej, opowiedzieli o pracy wykonanej po marcowych warsztatach w Sousse (wywiadach i ankietach przeprowadzonych wśród członków swoich organizacji i przedstawicieli grup docelowych). Przed uczestnikami naszego projektu zadanie - opracowanie rocznego planu działań swojej organizacji - trzymamy kciuki!

W czasie wolnym grupa odkrywała Warszawę – w sposób zorganizowany podczas wizyty w budynkach Sejmu i Senatu oraz na Zamku Królewskim, a także na własną rękę, dzięki rowerom miejskim Veturilo!

Wizyta odbyła się w ramach projektu "Pierwsze kroki w profesjonalizacji młodych organizacji tunezyjskich", współfinansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP (Program "Wsparcie Demokracji") i realizowanego we współpracy z Académie Jeunesse Tunisie de Développement.


altaltaltaltaltalt

Zdjęcia: Natalia Kertyczak

alt

Poprawiony: środa, 25 czerwca 2014 12:41
 
Reklama
Reklama