ZMIANA STRONY

Strona archiwalna. Aktualna strona Fundacji Edukacja dla Demokracji to www.fed.org.pl

Warsztaty trenerskie w Czernihowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Natalia Kertyczak   
poniedziałek, 30 marca 2015 08:16


W dn. 17-20 marca 2015 w Czernihowie spotkaliśmy się z grupą ukraińskich trenerów, z którymi będziemy współpracować w ramach projektu „Silne wspólnoty lokalne kluczem do sukcesu reformy samorządowej”. Podczas warsztatów w Czernihowie, wspólnie z zespołem trenerskim przedyskutowaliśmy najważniejsze założenia projektu i omówiliśmy tematy, które trenerzy będą poruszać w dalszej części projektu w ramach prowadzonych przez siebie szkoleń dla przedstawicieli NGO i samorządów (reforma samorządowa, mechanizmy partycypacji publicznej, diagnoza lokalna, lokalne zmiany, dobre praktyk partycypacji i rozwoju samorządu lokalnego w Ukrainie).


Warsztaty w Czernihowie stanowiły pierwszy etap pracy nad przygotowaniem programów tych szkoleń i potrzebnych materiałów. Pracę będziemy kontynuować podczas kolejnych warsztatów dla trenerów zaplanowanych na maj.

Warsztaty poprowadzili wspólnie polscy i ukraińscy trenerzy: Paweł Prokop i Marek Młynarczyk z Fundacji Inicjatyw Menedżerskich z Lublina, Ihor Dobko z Towarzystwa Lwa ze Lwowa oraz Natalia Czermoszencewa, ekspertka ds. równego traktowania, która w ramach warsztatów poprowadziła osobny moduł na temat równości płci.

Projekt jest współfinansowany w ramach Polsko-Kanadyjskiego Programu Wsparcia Demokracji, który jest programem Fundacji Solidarności Międzynarodowej finansowanym przez rząd Kanady i Polski (w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej MSZ RP).
Poprawiony: poniedziałek, 30 marca 2015 08:42
 
Reklama
Reklama