ZMIANA STRONY

Strona archiwalna. Aktualna strona Fundacji Edukacja dla Demokracji to www.fed.org.pl

Drugie spotkanie trenerskie we Lwowie, 5-7 maja 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Natalia Kertyczak   
czwartek, 28 maja 2015 12:43

W dn. 5-7 maja w Bruchowiczach pod Lwowem odbyło się nasze drugie spotkanie z grupą ukraińskich trenerów, z którymi współpracujemy w ramach projektu „Silne wspólnoty lokalne kluczem do sukcesu reformy samorządowej”. Podczas spotkania ukraińscy trenerzy prezentowali i szczegółowo omawiali sesje szkoleniowe, opracowane przez siebie po marcowym spotkaniu w Czernihowie.

Tematyka sesji to: reforma samorządowa, lokalna diagnoza, mechanizmy partycypacji, partnerstwo międzysektorowe oraz równość płci. Sesje zostaną ułożone w spójny program kilkudniowych szkoleń dla przedstawicieli NGO, władz i samorządów lokalnych w Ukrainie. Cykl warsztatów rusza już w lipcu, a ogłoszenie o naborze (w języku ukraińskim) można znaleźć tutaj.

altWarsztaty w Bruchowiczach poprowadzili wspólnie polscy i ukraińscy trenerzy: Paweł Prokop i Marek Młynarczyk z Fundacji Inicjatyw Menedżerskich z Lublina, Ihor Dobko z Towarzystwa Lwa ze Lwowa oraz Natalia Czermoszencewa, ekspertka ds. równego traktowania, która w ramach warsztatów poprowadziła osobny moduł na temat równości płci.

Projekt jest współfinansowany w ramach Polsko-Kanadyjskiego Programu Wsparcia Demokracji, który jest programem Fundacji Solidarności Międzynarodowej finansowanym przez rząd Kanady i Polski (w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej MSZ RP).
Poprawiony: czwartek, 28 maja 2015 12:53
 
Reklama
Reklama