ZMIANA STRONY

Strona archiwalna. Aktualna strona Fundacji Edukacja dla Demokracji to www.fed.org.pl

Storytelling, czyli jak ciekawie opowiadać historie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Natalia Kertyczak   
poniedziałek, 27 lipca 2015 12:45

W dn. 20-22 lipca 2015 w Kijowie odbyły się ostatnie warsztaty tematyczne w ramach naszego projektu „Wschód i Zachód razem – przestrzeń dialogu” – „Storytelling, czyli jak ciekawie opowiadać historie”. Warsztaty poprowadziła Monika Górska z Fabryki Opowieści oraz Natalia Bołchowska z Winnickiego Press-Klubu.fot. Andżelika Babycz


Uczestnicy warsztatów poznali pojęcie „Storytelling” i rozmawiali o tym, co jest ważne w dobrze opowiedzianej historii. Wspólnie z trenerkami rozmawiali o emocjach i wartościach, oraz o ich znaczeniu w opowiadanych historiach.

Drugiego dnia warsztatów – wyprawa w teren i zadanie praktyczne. Wszyscy uczestnicy dostali zadanie: znaleźć bohatera dla swojej historii; wyznaczono im ramy geograficzne (zaznaczony na mapie obszar poszukiwań) oraz techniczne (limit znaków i czasu).


Rezultat? – „Osiem prac: kilkanaście różnych bohaterów, aktualne problemy, intrygujące momenty, ponadczasowe wartości – a wszystko to w ramach jednego tematu – Gdzie jest Ukraina?” – opowiada Andżelika Babycz, uczestniczka warsztatu.


         fot. Andżelika Babycz                                                                                 fot. Polina Synycka


Ostatni dzień warsztatów był poświęcony na podsumowanie i ocenę powstałych materiałów: wszyscy czytali i analizowali napisane teksty według zadanych, storytellingowych kryteriów. Grupa wspólnie wyłoniła najlepsze historie, których autorzy dostali nagrody rzeczowe.


Jesteście ciekawi jakie to historie? Szukajcie ich niebawem na naszej stronie internetowej!Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Wschód i Zachód razem – przestrzeń dialogu” współfinansowanego w ramach Polsko-Kanadyjskiego Programu Wsparcia Demokracji, który jest programem Fundacji Solidarności Międzynarodowej finansowanym przez rząd Kanady i Polski (w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej MSZ RP).
Poprawiony: poniedziałek, 27 lipca 2015 13:36
 
Reklama
Reklama