ZMIANA STRONY

Strona archiwalna. Aktualna strona Fundacji Edukacja dla Demokracji to www.fed.org.pl

Edukacja obywatelska ze znakiem jakości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Kertyczak   
czwartek, 21 czerwca 2012 12:43

Termin realizacji: czerwiec-listopad 2012

Celem projektu jest poprawa przygotowania młodzieży do aktywności obywatelskiej i funkcjonowania w demokratycznych strukturach poprzez promowanie skutecznych metod edukacji obywatelskiej w systemie edukacji formalnej w 2 regionach wiejskich Gruzji (Megrelia i Górna Swanetia oraz Racza Leczchumi i Dolna Swanetia). atinati

Istotą projektu było utworzenie i działalność punktów wsparcia metodycznego (PWM) oraz, w ramach ich działalności, przeprowadzenie 4 szkoleń z zakresu edukacji obywatelskiej dla 84 nauczycieli z wym. regionów. To właśnie te działania bezpośrednio i najmocniej wpłynęły na realizację celów projektu.

Pozostałe działania to przygotowanie materiałów trenerskich, pakietu metodyczno-merytorycznego, kurs trenerski i wizyta studyjna do Polski.

Działania te zapewniały wysoki poziom merytoryczny całości projektu, uzupełniły projekt o wymianę doświadczeń między Polską a Gruzją i, poprzez kształcenie miejscowych trenerów-konsultantów, zapewniają trwałość projektu. Poprzez udział w TTT nauczyciele, którzy stworzyli PWM, otrzymali wiedzę i umiejętności potrzebne do prowadzenia warsztatów, porad i konsultacji. Dzięki wizycie studyjnej konsultanci poznają ofertę wspierania nauczycieli przez polskie państwowe i pozarządowe ośrodki wspierania nauczycieli, zapoznają się z modelami współpracy NGO ze środowiskami szkolnymi (nauczycielami), oraz poznają wachlarz działań i projektów z zakresu edukacji obywatelskiej.

Za realizację projektu po stronie polskiej odpowiadały Anna Kertyczak i Martyna Michalik.

Projekt realizowany był w partnerstwie ze Stowarzyszeniem ATINATI (Zugdidi, Gruzja).

Zobacz zdjęcia z projektu...

stopka

Poprawiony: wtorek, 12 lutego 2013 14:31
 
Reklama
Reklama