ZMIANA STRONY

Strona archiwalna. Aktualna strona Fundacji Edukacja dla Demokracji to www.fed.org.pl

Młodzież na wyborach. Azerbejdżan PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Kertyczak   
środa, 27 czerwca 2012 18:51

Termin: wrzesień 2003

Celem projektu było przekazanie przedstawicielom organizacji młodzieżowych z Azerbejdżanu wiedzy o sposobie organizacji wyborów w Polsce, społecznej kontroli wyborów oraz metodach aktywizujących młodzież do uczestnictwa w wyborach

W ramach projektu odbyła się tygodniowa wizyta studyjna 8 osób z Azerbejdżanu w Polsce. W trakcie wizyty uczestnicy mogli poznać zmiany, jakie zmiany zaszły w polskim systemie wyborczym, spotkać się z ekspertami, wziąć udział w dyskusjach. Łącznie podczas pobytu w Polsce goście uczestniczyli w 17 spotkaniach, m.in. z działaczami organizacji pozarządowych, przedstawicielami władz państwowych, instytucji naukowych oraz mediów. Uczestnicy mogli poznać zarówno instytucje w Warszawie, a także spędzić dwa dni we Wrocławiu, aby móc porównać dwa różne regiony Polski.

Pod koniec wizyty uczestnicy dysponowali podstawową wiedzą o systemie wyborczym w Polsce oraz zebrali kilkanaście przykładów aktywizowania młodzieży oraz edukacji obywatelskiej wśród uczniów.

Wizyta studyjna przedstawicieli NGO z Azerbejdżanu służyć też miała nawiązaniu kontaktów z polskimi NGO i przygotowaniu bazy dla przyszłej współpracy między organizacjami pozarządowymi z Azerbejdżanu i z Polski. Jeden z uczestników zainspirowany pobytem w Polsce napisał projekt  aktywizowania uchodźców do uczestnictwa w wyborach, który chciałby zrealizować we współpracy z polską organizacją pozarządową.

Partnerzy: Gazakh Resource Centre for NGOs and Human Rights
Koordynator:
Maria Komorowska

Projekt sfinansowano z  Programu Wschód-Wschód Fundacji im. Stefana Batorego.

Poprawiony: wtorek, 16 października 2012 15:24
 
Reklama
Reklama