ZMIANA STRONY

Strona archiwalna. Aktualna strona Fundacji Edukacja dla Demokracji to www.fed.org.pl

Z duchem czasu - Tadżykistan (2013) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Kertyczak   
wtorek, 12 lutego 2013 15:14

Termin realizacji: 1.03.2013-30.11.2013

Celem projektu jest aktywizacja obywatelska i zbudowanie potencjału kobiet z obwodu chatlońskiego do angażowania się na rzecz swoich społeczności lokalnych.

W ramach projektu powstanie 10 Klubów Kobiet we wsiach wilajetu chatlońskiego południowego Tadżykistanu. W działaniach Klubów będzie uczestniczyć około 100 kobiet. Adresatki projektu to najczęściej gospodynie domowe w wieku od 18 do 60 lat nieposiadające pracy poza domem. Wszystkie kobiety wezmą udział w warsztatach „Po co nam kluby kobiet? Pracujemy w grupie”, warsztatach z podstaw przedsiębiorczości w warunkach lokalnych oraz planowania pracy Klubu Kobiet.

Ponadto, 20 kobiet (po dwie z każdego klubu) weźmie udział w warsztatach liderskich. Każdy klub zrealizuje jedną inicjatywę w 2013 roku. W ramach projektu zostanie zorganizowana wymiana doświadczeń pomiędzy kobietami z Klubów z południa i północy Tadżykistanu. Nieodłącznym elementem projektu będzie promocja działań projektowych, szczególnie inicjatyw realizowanych przez Kluby Kobiet w różnego typu mediach (języki materiałów promocyjnych: polski, tadżycki, angielski).

W obwodzie chatlońskim będziemy pracować po raz pierwszy, ale od 10 lat pracujemy w obwodzie sogdyjskim. Doświadczenia tam zdobyte w aktywizacji kobiet z obszarów wiejskich będą wykorzystane w realizacji projektu.

Koordynatorką projektu jest Martyna Kwiatkowska.

Projekt realizowany jest w partnerstwie ze Stowarzyszeniem ASTI (Association of Scientific and Technical Intelligentsia of Tajikistan).alt

Poprawiony: piątek, 29 marca 2013 13:43
 
Reklama
Reklama