ZMIANA STRONY

Strona archiwalna. Aktualna strona Fundacji Edukacja dla Demokracji to www.fed.org.pl

Samorządność i obywatelskość – doświadczenie współpracy polskich i rosyjskich młodych liderów (2013) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Tadeusz Rudzki   
poniedziałek, 27 maja 2013 13:27

Termin realizacji: 6.05.2013 – 30.11.2013

Celem projektu jest rozwój kontaktów polsko-rosyjskich oraz budowanie współpracy pomiędzy polskimi i rosyjskimi młodymi liderami poprzez wymianę doświadczeń w zakresie samorządności oraz aktywności lokalnej. Pozwoli on na przedstawienie szerokiemu gronu słuchaczy Moskiewskiej Szkoły Badań Politycznych historycznego tła oraz poszczególnych etapów polskiej transformacji, idei i mechanizmów polskiej reformy samorządowej oraz polskich przykładów aktywności lokalnej. Spotkania i seminaria, które odbędą się w ramach projektu wpłyną na rozwój zainteresowania Polską oraz polskimi doświadczeniami wśród młodego pokolenia inteligencji rosyjskiej, a także na zwiększenie zainteresowania polskich ekspertów oraz liderów młodego pokolenia nawiązywaniem kontaktów z opiniotwórczymi środowiskami w Rosji.

W ramach projektu przewidziano następujące działania:
•    Udział polskich ekspertów w regionalnych seminariach Szkoły
•    Udział polskich uczestników w federalnych seminariach Szkoły
•    Wizyta studyjna 15 słuchaczy Moskiewskiej Szkoły Badań Politycznych do Polski.

Projekt jest kontynuacją działań prowadzonych od 2010 roku przez Fundację Edukacja dla Demokracji oraz Moskiewską Szkołą Badań Politycznych, mających na celu wymianę doświadczeń pomiędzy polskimi i rosyjskimi specjalistami (przedstawiciele samorządów lokalnych, organizacji pozarządowych, dziennikarze, wykładowcy uczelni wyższych, socjologowie, politolodzy, etc.).

Koordynatorką projektu jest Natalia Kertyczak.


Projekt jest realizowany w partnerstwie z Moskiewską Szkołą Badań Politycznych.
Projekt współfinansowany przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu „Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2013”.


 
Reklama
Reklama