ZMIANA STRONY

Strona archiwalna. Aktualna strona Fundacji Edukacja dla Demokracji to www.fed.org.pl

Study Tour for the Moldovan Officials to Poland PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Kertyczak   
poniedziałek, 02 maja 2011 11:01

W styczniu 2010 roku Fundacja Edukacja dla Demokracji w ramach projektu "Study Tour for the Moldovan Officials to Poland" gościła przedstawicieli Ministerstwa Finansów i Ministerstwa Oświaty Republiki Mołdowy. Goście odwiedzili Warszawę, Kraków i Wieliczkę.

stp_mdCelem projektu było wsparcie merytoryczne osób przygotowujących reformę finansowania oświaty w Mołdowie. Założone działania pozwoliły uczestnikom przyjrzeć się nie tylko procesowi finansowania oświaty, ale także pokazały jak bardzo proces finansowania oświaty w Polsce powiązany jest z reformą samorządową.

Spotkania z przedstawicielami wszystkich szczebli władzy – od ministerstw po powiaty, a także wizyty w jednostkach oświatowych – bezpośrednich odbiorcach finansowania państwa, pokazały cały proces przekazywania środków finansowych na oświatę.


Termin realizacji projektu: 1.11.2009 - 30.01.2010

Koordynatorką projektu była Martyna Kwiatkowska.

lgiProjekt finansowany dzięki wsparciu Local Government and Public Service Reform Initiative w ramach Instytutu Społeczeństwa Otwartego (Open Society Institute, OSI) w Budapeszcie.


pafw

stp

Projekt współfinansowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności w ramach Programu RITA/STP wizyty studyjne w Polsce.Zobacz zdjęcia z projektu...

Poprawiony: wtorek, 16 października 2012 15:26
 
Reklama
Reklama