ZMIANA STRONY

Strona archiwalna. Aktualna strona Fundacji Edukacja dla Demokracji to www.fed.org.pl

Zrównoważony rozwój obszarów wiejskich na Południowym Kaukazie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Kertyczak   
czwartek, 05 maja 2011 14:11

Termin realizacji: czerwiec-grudzień 2007

Celem projektu był rozwój obszarów wiejskich poprzez promocję agroturystyki i lokalnej produkcji w „tałyskiej zonie”. Projekt realizowany był dzięki współpracy z mieszkańcami wiosek Burdżali, Hirkan, Hanbulan i Telman, przy wsparciu organizacyjnym CHF Lankaran.

Latem zostały przeprowadzone spotkania i warsztaty dla lenkorangospodarzy, którzy oferują miejsca noclegowe dla turystów oraz dla rzemieślników, którzy wykonują tradycyjne wyroby rękodzielnicze.

Uczestnicy poznali polskie i azerbejdżańskie przykłady funkcjonowania agroturystyki, wzięli udział w tworzeniu materiałów promocyjnych o swoim regionie oraz zapoznali się z aspektami prawnymi prowadzenia działalności gospodarczej i możliwościami uzyskania kredytów. Dla wygody odwiedzających region zostały także wytyczone i opisane trasy turystyczne.

W ramach projektu powstał turystyczny portal internetowy, promujący regiony: lenkorański, astaryński i lericki. Portal zawiera informacje o interesujących miejscach, ciekawostkach regionu, dostępne trasy turystyczne, ofertę noclegową i agroturystyczną, informacje o lokalnej kuchni, praktyczne porady (transport, łączność), informacje z zakresu kultury regionu. Strona została opracowana w wersji angielskiej, polskiej i azerbejdżańskiej. Dodatkowym elementem jest słownik tałysko-azerbejdżańsko-angielski.

W ramach projektu wydane zostały również miniprzewodnik (Explore Talysh w wersji angielskiej i azerbejdżańskiej,  zawierający krótką informację o regionie, mapkę z zaznaczeniem kilku tras turystycznych, opis najciekawszych elementów przyrodniczych  i kulturowych, informację o usługach turystycznych,) i broszura ("Explore Talysh – Talent and Hospitality" w wersji angielskiej i azerbejdżańskiej,  zawierająca ofertę agroturystyczną regionu: informacje o zakwaterowaniu, ceny, zdjęcia domów, wraz z kontaktami do poszczególnych gospodarzy, informację o lokalnych produktach oraz rzemieślnikach).

Koordynator: Beata Szcześniak

Partnerzy: CHF Lankaran

ppProjekt był współfinansowany w ramach programu polskiej pomocy zagranicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2007 r.

Poprawiony: wtorek, 16 października 2012 15:25
 
Reklama
Reklama